BGSAM’A ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneğimizi (BULTÜRK)
Genel Merkez ve Kültür Merkezimize ziyaretler devam ediyor.

Açıklama yok.

Adres: “Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Medresesi Yeniçeriler Cad. No. 41 Beyazıt, Fatih – İSTANBUL” (KAPALI ÇARŞININ KARŞISI) adresinde bulunan BULTÜRK Genel Merkez yerleşkemizde başta İstanbul ve çevre illerimiz ve Türkiye’mizin her ilinden ve Bulgaristan’ın çeşitli bölgelerinden çok sayıda Türk Dünyası Sevdalısı ve meraklısı kişiler,  kurum kuruluşlar ve Sivil Toplum Örgütleri mensuplarının ziyaretleri devam ediyor.

Ziyaretlerinden onur ve şeref duyduğumuz gelen misafirlerimizden bu gün Bayrampaşa’da oturan Boşnak camiasının AK SAKALI Saygıdeğer Saffet ERDEM Beyefendi  bizleri ziyaret ederek sevindirmiş güç vermişlerdir.

Ayrıca Bosna Sancak Vakfının kütüphanesinden bizlere BULTÜRK kütüphanesi için Boşnaklar ile ilgili yazılmış kitapları getirmiştir. Bizlerde bunları kütüphanemize özel bir bölüm oluşturarak Boşnak köşesi haline getireceğiz.

Bizlerde Saffet Abimize BULTÜRK yayınlarından

☆ “BULGARİSTAN TÜRKLERİNİN BÜYÜK GÖÇÜ 89”

☆ “DÜNDEN BUGÜNE BULGARİSTAN TÜRKÜ”

☆ “DÜNDEN BUGÜNE BULGARİSTAN GÖÇLE TERK EDİLEN TOPRAKLARIN ZİYARETİ”

Kitapları günün mana ve önemine binaen kendilerine taktim edildi.

Balkanların çok değerli Saygın AK SAKALIMIZ SAFFET ERDEM BEYEFENDİYE hayırlı olsun ziyaretleri için BULTÜRK  ve Bulgaristan Türkleri adına çok çok teşekkür ediyoruz.

“Ziyaretten onur ve gurur duyduk”

Açıklama yok.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir