BULTÜRK Ve BGSAM’dan “Bahar Kalkanı Harekâtına” Tam Destek

Suriye’deki hain saldırı sonucu 34 askerin şehit olmasının ardından BULTÜRK basın toplantısı düzenledi. BULTÜRK Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında, Türk Silahlı Küvetlerimizin “Bahar Kalkanı harekâtına” destek verdi. BULTÜRK ve BGSAM öncülüğünde gerçekleşen toplantıya Türkiye’nin her bölgesinden BULTÜRK ve BGSAM temsilcileri de katıldı.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada her zaman barışa hizmet eden bir ülke olduğunu vurgulayan BULTÜRK Genel Başkanı Rafet ULUTÜRK, “Mete Handan başlayarak, Göktürkler, Selçuklu, Osmanlı, İstiklal savaşımızdan bugüne kadar bağımsızlığımız, güvenliğimiz ve refahımız için önemli safhalardan geçilmiştir. Son olarak, 15 Temmuz 2016’da sonra Büyük Türkiye tekrar ayağı kalkmaya başlamıştır. Aziz milletimizin ortaya koyduğu seferberlik ruhu, dünya için eşsiz bir örnek olmuştur. BULTÜRK olarak hayati bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, devletimizin ülke güvenliği ve menfaatlerini esas alan, aynı zamanda bölgemizde barışın tesisini amaçlayan adımlarını sonuna kadar destekliyoruz. Ülkemizi tehdit eden tüm unsurlara karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürüttüğü mücadelenin geçmişte olduğu gibi bugün de devlet-millet bütünleşmesi ile birlik beraberlik içinde başarıya ulaşacağına yürekten inanıyoruz. Sadece Türkiye değil, Türk-İslam âlemi başta olmak üzere dünyanın her yerindeki Müslüman kardeşlerimiz dualarla Mehmetçiğimize destek vermektedirler. Bu süreçte ülkemizin yüksek menfaatlerini, sınırlarımızı ve geleceğimizi korumak için azim ve kararlılıkla görevlerini ifa eden kahraman güvenlik güçlerimizle gurur duyuyor, maddi-manevi olarak her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.” dedi.

TÜM TÜRK-İSLAM ÂLEMİ BİRİZ BÜTÜNÜZ VE BİRLİKTEYİZ”

BULTÜRK-BGSAM TSK’ne destek mesajı vererek “Bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir. Biz her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Bizler sabır ve dayanışma gösteriyoruz amma unutmuyoruz. Mevzubahis vatan olunca tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafa bırakırız. Sadece Türkiye değil tüm Türk-İslam Âlemi Dualarda Biriz ve Bütünüz ve Birlikteyiz” dedi.

ULUTÜRK açıklamasının devamında, “Şunu da ilave etmek isterim ki, bu gün göç yollarına düşen insanlar Avrupa’dan dedelerinin hakkını almak için gidiyorlar. Çünkü Avrupa Afrika ve Ortadoğu’yu kan revan içinde bırakan zenginliklerini soyup soğana çeviren onları sömüren bugünkü Avrupalıların dedeleridir. Bunun için Avrupalı yöneticilerin ilahi adaletin zamanı geldiğini artık anlamaları gerekir. Şunu iyi bilmeliler ki; bu insanlar Avrupa’dan dedelerinin hakkını istiyor, yani yardım değil. Bunun herkesçe böyle bilinmesi gerekir.” Dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN yaptığı konuşmasında Bahar Kalkanı Harekâtı’nda şu ana dek 2 bin 557 rejim askeri ve milisinin etkisiz hale getirildiğini açıklarken Esed rejimine mesaj göndererek, “Bu daha başlangıç” dedi. Buna yürekten inanıyoruz. Çünkükarşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden zihniyete sahip bir rejim bulunuyor.

Vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerin ruhlarının şad olsun, Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin.

Allah kahraman askerlerimize yar ve yardımcı olsun ”diyerek sonlandırdı.

Nevzat ÖZTÜRK
Bayrampaşa-İstanbul